Warsztaty

WARSZTATY  W NURCIE PSYCHOLOGII PROCESU Z WYKORZYSTANIEM DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH

W ramach realizowanych warsztatów łączę techniki terapeutyczne psychologii procesu z działaniami artystycznymi.

1. TEATR I TERAPIA   Warsztat terapeutyczno – rozwojowy z wykorzystaniem narzędzi POP i technik teatralnych.

2. PSYCHOLOGIA PROCESU&FOTOGRAFIA  Warsztat rozwojowy z wykorzystaniem technik fotograficznych.

AKTUALNE WARSZTATY:

 

KOBIETY ŚWIATŁOCZUŁE

WARSZTATY CYKLICZNE I JEDNORAZOWE
Stała grupa warsztatowa 2018/2019 – zamknięta
Miejsce: Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4
Jesteś Artystką, Fotografką? A może poszukującą swojego środka wyrazu? Fotografia była, jest, a może będzie Twoją przestrzenią autokreacji? Zastanawiasz się co takiego inspiruje Cię do naciśnięcia migawki w danym momencie…? Jak działa to „coś” co nazywane jest weną, wewnętrznym flow, talentem…Jak można tworzyć autentycznie i zgodnie ze swoim wewnętrznym głosem?
A może nigdy nie robiłaś zdjęć, ale czujesz, że dzięki fotografii mogłabyś się wyrazić, odnaleźć? Jeżeli te pytania i zagadnienia są Ci bliskie: zapraszam Cię do kobiecego projektu fotograficzno – rozwojowego.
“Kobiety Światłoczułe” to warsztaty podczas których pracujemy fotograficznie metodami psychologii procesu. Warsztaty mają charakter jednorazowy oraz cykliczny.
Aktualne informacje na temat cyklicznych grup oraz warsztatów będą zamieszczane na tym profilu.
Idea i program cyklicznych warsztatów dla kobiet powstał na bazie weekendowych spotkań pt. „Psychologia Procesu w Fotografii”.
Program i specyfika:
Podczas warsztatów przyglądamy się własnej twórczości fotograficznej i temu co i kto w nas kreuje nowe światy. Wykorzystujemy narzędzia psychologii procesu do zbadania źródeł naszych wizji i pomysłów. Docieramy do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło naszej twórczości. Dotykamy tych aspektów naszego „ja”, z których na co dzień nie korzystamy, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów oraz znajdowania osobistych tematów fotograficznych.
Formuła pracy podczas warsztatów ma charakter rozwojowy. Skupimy się na poszukiwaniu indywidualnego, unikalnego „stylu wizualnego” przejawiającego się w doborze estetyki, formy i tematów. Każda z uczestniczek ma możliwość zrealizować swój autorski cykl fotograficzny/ cykle fotograficzne.

WARSZTAT FOTOPRZEMIAN KOBIECYCH

Terminy 2017/2018: 27 sierpnia 2017, 19 listopada 2017, 10 luty 2018, 14 kwietnia 2018

Miejsce: Centrum Kreatywności Targowa, WARSZAWA

Istnieją zdjęcia, na które nie możesz patrzeć, gdyż jesteś na nich w wersji jakiej nie lubisz. Są też takie fotografie, na których wyglądasz zjawiskowo. Patrząc na nie czujesz się inna, lepsza, ciekawsza…Obie te wersje portretów mówią wiele o tym, czego jeszcze o sobie nie wiesz…

Co mówi o nas nasz portret fotograficzny? Co ukazuje? Lub inaczej: czego możemy się z niego dowiedzieć o nas samych?

Warsztat Fotoprzemian Kobiecych łączy w sobie narzędzia psychologii procesu ze sztuką fotografii. Formuła warsztatów zakłada połączenie terapeutycznych technik psychologii procesu z analizą osobistych zdjęć portretowych przyniesionych przez uczestniczki.

Warsztat kończy się mini sesją fotograficzną w plenerze.

DLA KOGO?
– dla kobiet pragnących rozwijać swój potencjał,
– dla kobiet, które poszukują nowych wymiarów kobiecości i chciałyby dotknąć różnych aspektów własnego „ja”,
– dla tych, które pragną zgłębić swoje ukryte energie i potencjały oraz zbadać możliwości potencjalnych zmian,
– dla kobiet, które chcą odkryć i poznać swoją „wymarzoną stronę”, „drugą stronę” , ujrzeć na fotografii „nową wersję siebie” oraz doświadczyć jej

ZAŁOŻENIA:
Podczas warsztatów, pracując na bazie zdjęć portretowych przyniesionych przez uczestniczki, poszukamy różnych wersji „kobiecości”; doświadczymy tego, co do tej pory było marginalizowane, odsuwane na bok, niezauważane..
Przyjrzymy się zagadnieniom:
⦁ Jak postrzegam siebie dziś, co w sobię cenię, a czego w sobie nie lubię?
⦁ Jaki potencjał w sobie noszę? Jaka zawsze chciałam być?
⦁ Co mi przeszkadza w byciu taką, jaką chciałabym być?

SESJE FOTO
W ostatniej części warsztatów będziemy robić sobie zdjęcia w naszej nowej odsłonie. Sesje foto zostaną wykonane przez fotografkę w warunkach zaaranżowanych w miejscu warsztatów oraz w pobliskim plenerze.

INDYWIDUALNA SESJA TERAPII PO WARSZTACIE:
Po zakończeniu warsztatu każda z uczestniczek może odbyć indywidualną, godzinną, sesję terapeutyczną w uzgodnionym terminie. Sesje odbywają się w gabinecie przy ul. Nowy Świat. Psychoterapia prowadzona jest w nurcie Psychologii Procesu.

Z WARSZTATU WYNIESIESZ:
– Pozytywne wsparcie i feedback od pozostałych kobiet,
– Wiekszą samoświadomość swoich potencjałów, ukrytych energii i nowych wersji własnej kobiecości,
– Dużą dawkę kreatywnej, pozytywnej energii,
– Sesję foto: każda uczestniczka otrzyma pakiet 5 zdjęć z sesji w formie cyfrowej, w tym 2 fotografie poddane dokładnej postprodukcji. Zdjęcia zostaną przekazane uczestniczkom do 3 dni po warsztatach.

CO PRZYNOSIMY?
Własne fotograficzne portrety – 1 – idealny, 2 – nieudany, które zdaniem osoby odzwierciedlają najlepiej jej osobowość, mogą być to także autoportrety ( również wykonane sprzętem nieprofesjonalnym tj. aparatem komórkowym) z przeszłości oraz teraźniejsze. Fotografie będą inspiracją do dalszej pracy i ćwiczeń podczas warsztatów.

CENA: 200 zł

Limit miejsc: maksymalnie 6 osób. Z uwagi na strukturalny, kameralny charakter pracy oraz planowane sesje foto. Decyduje kolejność zgłoszeń. W sprawie zapisów: proszę o kontakt mailowy.

FOTOGRAFUJE: Ewa Gampel  www.evagampel.com

SUPERWIZJA: Michał Duda, Instytut Psychologii Procesu

 

KREOWANIE ŚWIATÓW: PSYCHOLOGIA PROCESU W FOTOGRAFII

Terminy 2017/2018: 3 marca 2018, 4-6 maja 2018, 21-22 lipca 2018, 25-26 sierpnia 2018, 16 – 17 lutego 2019

Miejsce: Centrum Kreatywności Targowa, WARSZAWA

Jak powstają zdjęcia? Co nas skłania do wyboru tematu i naciśnięcia migawki w tym konkretnym momencie…? Co nas inspiruje do kreowania nowych rzeczywistości fotograficznych? Jak działa to „coś” co nazywane jest weną, wewnętrznym flow, talentem…Jak tworzyć autentycznie i zgodnie z wewnętrznym głosem?

Podczas warsztatu przyjrzymy się własnej twórczości fotograficznej i temu co i kto w nas kreuje nowe światy. Wykorzystamy narzędzia psychologii procesu do zbadania źródeł naszych wizji i pomysłów. Dotrzemy do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło naszej twórczości. Dotkniemy tych aspektów naszego „ja”, z których na co dzień nie korzystamy, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów.

Warsztat ma charakter rozwojowy.
– uczestnicy są proszeni o przyniesienie zestawu dowolnych, autorskich zdjęć, które chcieliby pokazać innym.
– warsztat zakłada wyjście z aparatami fotograficznymi w pobliski plener.

Koszt otwartego warsztatu jednodniowego: 150 zł

Koszt otwartego warsztatu 2 dniowego: 270 zł

Koszt otwartego warsztatu 3 dniowego: 380 zł
Konieczne wcześniejsze zapisy: kontakt@edytaganc.pl
Superwizja: Michał Duda

 

OTWARTY TEATR PROCESOWY

Terminy: środy 18.30-20.30 od września 2017 do czerwca 2018, od września 2018 do czerwca 2019

Miejsce: Studium Teatralne S/T, WARSZAWA

Warsztaty jednorazowe Otwartego Teatru Procesowego: 15 kwietnia 2018, 30.06-1.07.2018,  24-25 listopada 2018, Duży Pokój Warszawa

Otwarty Teatr Procesowy to miejsce dla aktorów profesjonalnych, jak również osób poszukujących swojej drogi teatralnej oraz osobistego języka wypowiedzi scenicznej. W ramach działań warsztatowych bazujących na technikach Psychologii Zorientowanej na Proces będziemy badać własne mity życiowe oraz”potencjalności” postaci drzemiących w nas. Kreowane sceny i fabuły będą odnosiły się do sytuacji wydarzających się podczas prób. Będziemy pracować z ciałem, ruchem, snami, symptomami oraz z odmiennymi stanami świadomości. Ta eksperymentalna formuła poszukiwań zakłada, że każda postać i „potencjalność” pojawiająca się podczas prób może stać się inspiracją do tworzenia kolejnych fabuł i alternatyw „roli”. W pracy teatralnej skupimy się na podążaniu za sygnałami i poruszaniu się pomiędzy poziomami rzeczywistości, snu i śnienia.

Otwarty Teatr Procesowy jest grupą całoroczną o charakterze rozwojowym. W czerwcu 2018 planowany jest spektakl oparty na procesach i doświadczeniach całorocznego cyklu pracy.

CENA: 140 zł ( 4 spotkania w miesiącu)

SUPERWIZJA: Michał Duda, Instytut Psychologii Procesu